از طریق خدمات محتوامون کسب درآمد داشته باشید؟

0 0
Read Time:6 Minute, 18 Second

هنوز راهی برای افزایش درآمدت پیدا نکردی؟ چرا کسب و کارت رو آنلاین نمیکنی؟ با تیم محتواموندرآمد کسب کنید.

سه رکن مهم در خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ

خدمات دیجیتال مارکتینگ دارای سه رکن اساسی است که همه چیز حول آن شکل می گیرد. این سه رکن شامل موارد زیر است:

1. رکن اول: اهمیت سفر کاربر در مشاوره بازاریابی

سفر کاربر که گاهی به عنوان سفر مشتری شناخته می شود، اولین رکن بازاریابی دیجیتال در نظر گرفته می شود. این سفر شامل برخورد و تعامل مشتری با برند شما در تمامی کانال های دیجیتال و غیر دیجیتال می شود که در نهایت احساسات و تصور او را نسبت به برند شما شکل می دهد.

این سفر معمولاً از مرحله آگاهی شروع می شود و در مرحله خرید یا پشتیبانی (وفاداری) به پایان می رسد. این مراحل معمولاً به عنوان قیف فروش شناخته می شوند:

آگاهی از برند: مشتری ابتدا از برند شما آگاه می شود یا از طریق تبلیغات و بازاریابی از برند شما آگاه می شود.

توجه، علاقه یا ارزیابی: مشتری برندهای دیگر را در نظر می گیرد، موارد مختلف را بررسی می کند تا تصمیم بگیرد.

حمایت یا وفاداری: مشتری برند شما را از طریق بازاریابی دهان به دهان به دیگران معرفی می کند و به محصولات و خدمات شما وفادار است.

یک مشتری معمولاً شما را از طریق محتوای خلاقانه ای که در کانال های مختلف منتشر کرده اید – مانند وب سایت، شبکه های اجتماعی و تبلیغات نمایشی – می شناسد و سفر خود را از طریق تماس برای اقدام یا درخواست یا CTA هایی که در کانال ها قرار داده اید کامل می کند. او انجام می دهد. به عنوان مثال، پر کردن سبد خرید، ثبت سفارش، پر کردن فرم، دانلود فیلم یا pdf.

2. رکن دوم: انواع کانال های بازاریابی در خدمات دیجیتال مارکتینگ

کانال های دیجیتال مارکتینگ رکن دوم بازاریابی دیجیتال هستند.

«کانال بازاریابی» رسانه ای است که سازمان ها از آن برای برقراری ارتباط یا ارسال پیام به مشتریان و مصرف کنندگان استفاده می کنند.کانال های دیجیتال به شما این امکان را می دهند که مخاطبان خود را بشناسید. همچنین مشتریان شما را با کسب و کار شما و همه چیزهایی که باید ارائه دهید آشنا می کند. در واقع عامل اصلی افزایش ترافیک ورودی شما همین روش است.

لیست خدمات دیجیتال مارکتینگ شامل:

جستجوی ارگانیک (مانند گوگل)

  • جستجوی پولی
  • نمایش تبلیغات
  • بازاریابی ایمیلی
  • شبکه های اجتماعی
  • ارجاع (به عنوان مثال ایجاد ترافیک از طریق وب سایت های دیگر)

در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها به صورت جداگانه می پردازیم.

2-1 جستجوی ارگانیک و بهینه سازی سایت (SEO)

مردم از موتورهای جستجو برای یافتن پاسخ سوالات خود، خرید، یافتن سرگرمی، اخبار و بسیاری از موضوعات دیگر استفاده می کنند. میلیون ها نفر در سراسر جهان هر روز از گوگل، یاندکس، بینگ و سایر موتورهای جستجو استفاده می کنند. به طوری که گوگل به تنهایی بیش از 40 هزار پرس و جو در ثانیه (3.5 میلیارد پرس و جو در روز) را مدیریت می کند.

معمولاً نتایج جستجوی ارگانیک پس از نمایش تبلیغات جستجوی پولی ظاهر می شوند. بازاریابان از بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) برای قرار گرفتن در بالای این رتبه بندی ها استفاده می کنند.

طراحی وب سایت و بازاریابی دیجیتال دو عنصر جدایی ناپذیر هستند. اما برای بهبود رتبه سایت و قرار دادن صفحات آن در بالای صفحات نتایج موتور جستجوی ارگانیک (SERP)، بازاریابان باید از استراتژی سئو استفاده کنند.

سئو قوانین و اصول زیادی دارد که باید به درستی رعایت شود. الگوریتم های گوگل هر روز سخت تر می شوند و اگر از روش های سئو کلاه سیاه برای دور زدن گوگل استفاده شود، به سرعت متوجه سایت می شود و آن را مجازات می کند.

در عوض، اگر از روش های سئو کلاه سفید استفاده کنید، در دراز مدت به نتایج خوبی خواهید رسید. شما ترافیک خوبی دریافت خواهید کرد، در صفحه اول خواهید بود و ممکن است برای پرس و جوهای مختلف در جایگاه های برتر قرار بگیرید.

2-2 جستجوی پولی، یکی از انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ

نتایج تبلیغات پولی معمولاً در اولین نتایج Google SERP نمایش داده می شود. اما کلمه «آگهی» یا «آد» در کنار آنها دیده می شود.

وقتی از تبلیغات گوگل استفاده می کنید، لزوماً رتبه اول را ندارید. بلکه با توجه به قیمتی که پرداخت کرده اید و عملکرد وب سایت و صفحه خود از نظر سئو رتبه بندی خواهید شد. سایت شما ممکن است قبل از نتایج ارگانیک و در ابتدای SERP یا در انتهای صفحه اول نمایش داده شود.

برای اینکه بتوانید وب سایت خود را در پلتفرم جستجوی پولی گوگل تبلیغ کنید، باید یک حساب کاربری گوگل ادز ایجاد کنید و یک استراتژی بازاریابی موتور جستجو (SEM) را پیاده سازی کنید. اما به هر حال کاربران متوجه خواهند شد که نتایج خوب شما به دلیل تبلیغات پولی است.

اگر محتوا و خدمات خوبی ارائه کرده باشید، کاربران با کلیک بر روی لینک شما، مدت زیادی در صفحه مورد نظر می مانند و گوگل نیز با تشخیص رضایت کاربر از محتوای شما، به مرور زمان رتبه بهتری به شما می دهد. اما اگر پس از مدت کوتاهی پرداخت به گوگل را متوقف کنید، سایت شما دوباره به صفحات دوم و سوم گوگل می رسد. با انجام تکنیک های سئو و بهبود سئوی وب سایت می توانید در دراز مدت رتبه خوبی کسب کنید و موقعیت خود را ثابت نگه دارید.

2-3 تبلیغات نمایشی، یکی از خدمات دیجیتال مارکتینگ

این کانال تبلیغاتی همان بنرهایی است که کاربران هنگام مرور وب سایت ها می بینند. تبلیغات کلیکی در سایت های محبوب می تواند راه خوبی برای جذب مخاطب باشد. اگرچه ممکن است کارایی این روش کم باشد، حداقل هزینه زیادی ندارد.

۲-۴ ایمیل مارکتینگ یکی از انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ است

تحقیقات نشان می دهد که تا سال 2020 تقریباً 4 میلیارد کاربر ایمیل در جهان وجود خواهد داشت. (منبع)

با این حال، ایمیل یک راه ارتباطی رایج در بسیاری از موقعیت های رسمی و اداری است و بسیاری از کسب و کارها از آن برای ارتباط با مشتریان استفاده می کنند.

بازاریابان دیجیتال از استراتژی های بازاریابی دیجیتال به نام بازاریابی ایمیلی و اتوماسیون بازاریابی برای ارسال ایمیل های هدفمند و مرتبط به مخاطبین و مشترکین استفاده می کنند.

اگرچه برخی ممکن است هفته ها ایمیل خود را باز نکنند و فکر کنند که این روش خیلی خوب کار نمی کند، اما یکی از بهترین استراتژی ها برای کسب و کارهای B2B به حساب می آید.

2-5 شبکه های اجتماعی، غول تبلیغاتی دنیای امروز

شبکه های اجتماعی که اصلا نیازی به معرفی ندارند. مردم در سراسر جهان روزانه از این رسانه ها برای پیگیری اخبار یا برقراری ارتباط با دوستان و خانواده خود استفاده می کنند. با توجه به تعامل بالای کاربران در این شبکه ها و محبوبیت آنها، به یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی و تبلیغات در ایران تبدیل شده است.

البته شبکه های اجتماعی تنها روش تبلیغات آنلاین نیستند و روش های دیگری نیز وجود دارد. برای اینکه بدانید بهترین استراتژی بازاریابی برای کسب و کار شما چیست، می توانید از مشاوره رایگان آژانس دیجیتال مارکتینگ رسانه عظیم کمک بگیرید.

کسب‌وکارها در شبکه‌های اجتماعی این فرصت را دارند که با مخاطبین و مشتریان خود ارتباط بهتر و صمیمی‌تری برقرار کنند.

شبکه های اجتماعی به قدری متنوع و گسترده هستند که هر کسب و کاری با هر جایگاه و حوزه ای می تواند مخاطبان خود را در آن پیدا کند. تولید محتوا در این فضا با توجه به شخصیت مخاطب انجام می شود و او را به بهترین نحو درگیر می کند.

یوتیوب و اینستاگرام، لینکدین و پینترست هر کدام استراتژی ها و قوانین خاص خود را دارند.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %