چرا آنتی ویروس نصب کنیم؟

0 0
Read Time:2 Minute, 36 Second

امروزه مهمترین بخش هر سیستمی  آنتی ویرس “خرید آنتی ویروس” آن می باشد زیرا انتی ویروس ها نقش اساسی در حفاظت از سیستم ما دارند. آنتی ویروس ها از سیستم ما در مقابل بد افزار ها ،ویروس ها و برنامه های مخرب محافظت می کند.

این گونه برنامه های مخرب ممکن است به راحتی و از هر راهی وارد سیستم شما شده و مشکلاتی زباد و مخرب نرم افزاری به سیستم واطلاعات شما وارد کنند.

حفاظت از داده ها و اطلاعات

جلوگیری از نفوذ هکر ها

جلوگیری از نفوذ ویروس ها ناشی از برنامه های مخرب

حذف بدافزار ها و ویروس ها

 

آنتی ویروس چگونه کار می کند؟

وظیفه آنتی ویروی در درجه اول حفاظت از سیستم شما در مقابل ورود ویروس ها می باشد که گاه ممکن است قبل از نصب آنتی ویروس و یا طع کردن مقطعی آن سیستم شما آلوده شده باشد.

آنتی ویروس با موتور جستجوی خود که هسته اصلی و مرکزی ان می باشد تمام لایه های سیستم را در زمان کوتاهی سیستم را بررسی کرده و به پاکسازی آنها می پردازد.

از دیگرقابلیت های آنتی ویروس ها این است که به کمک بانک اطلاعاتی، که شرکت های سازنده همیشه آن ها را به روز نگه می دارند، می توانند شناسه های همه فایل ها را شناسایی کنند. اگر شناسه ای ناآشنا و یا مشکوک برخورد کنند آن فایل را برای کاربر مشخص می کنند و اخطار می دهند.

ویروس کامپیوتری چیست؟

ویروس کامپیوتری برنامه مخرب است که خود را با کپی درون برنامه های دیگر تکثیر می کند. به عبارت دیگر، ویروس کامپیوتری به خودی خود درون سایر کد های اجرایی یا برنامه ها گسترش می یابد. هدف از ایجاد یک ویروس کامپیوتری این است که سیستم ها را آلوده سازند، کنترل ادمین سیستم را بدست آورند و اطلاعات شخصی آن سیستم را سرقت کرده و یا نابود کنند. هکرها ویروس های رایانه ای را با هدف مخرب بر روی کاربران آنلاین طراحی و آزمایش می کنند.

یکی از روش های معمول برای گسترش یافتن ویروس ها، ایمیل ها هستند. باز کردن پیوستی در ایمیل، بازدید از یک وب سایت آلوده، کلیک بر روی یک فایل اجرایی، یا مشاهده یک تبلیغات آلوده می تواند ویروس را به سیستم شما وارد کند. علاوه بر این، ویروس ها هنگام اتصال به دستگاه های ذخیره سازی قابل جابجایی(مانند درایو های USB) که قبلا آلوده شده اند، نیز گسترش می یابند.

چگونه می توان از آلودگی به ویروس جلوگیری کرد؟

بسیاری از انواع ویروس ها با بهره گیری از نقص امنیتی در برنامه ها یا سیستم عامل شما کار می کنند. برای رفع این آسیب پذیری های شناخته شده امنیتی و محافظت از کاربران آنها ، برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار به طور منظم بروزرسانی هایی را منتشر می­کنند که باید به محض دسترسی روی دستگاه شما اعمال شوند.

گزینه های خوبی برای نرم افزارهای آنتی ویروس و ضد بدافزار در بازار وجود دارد ، بنابراین وقت بگذارید و به نیازهای خود فکر کنید. برخی از نظرات را بخوانید و چند نسخه آزمایشی مختلف (نه همزمان) نصب کنید تا احساس هر محصول را برای راحتی کارتان داشته باشید.

 

 

 

 

 

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %